Apie prekės ženklą

„Otokar“ prekių ženklas priklauso bendrovei „Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş“. Ji veiklą automobilių ir ginkluotės srityje pradėjo nuo 1963-iųjų. „Otokar“ priklauso didžiausiam Turkijoje privačiojo kapitalo holdingui „Koc“, ir jis kotiruojamas Stambulo biržoje. Holdingas yra įdarbinęs 90 000 žmonių, o autobusų gamykloje dirba daugiau nei 2 000 darbuotojų. Autobusai ir kariniai automobiliai gaminami Sakarijoje. Miestas nuo Stambulo nutolęs maždaug 150 km.

Čia yra įkurtas modernus mokslinių tyrimų ir plėtros centras. Jis, be kitų funkcijų, leidžia atlikti bandymus klimatinėje kameroje, kurioje galima imituoti ekstremalias oro sąlygas. Važiuoklės ir kėbulo nuovargio bandymams inžinieriai naudoja hidraulinį kratytuvą ‒ jis imituoja blogus kelius. Taip pat kompiuteriu kuriant kėbulo struktūrą atliekama aerodinaminė ir skysčių analizė, triukšmo ir vibracijos studijos, transporto priemonės dinaminiai bandymai, balistiniai ir sprogimų bandymai.

Mokslinių tyrimų ir plėtros centre yra atskiras departamentas. Jis yra atsakingas už autobusų dizainą ir funkcionalumą. Čia ekspertai prižiūri, kaip viskas įgyvendinama nuo pirmųjų brėžinių. Taip pat griežtai prižiūrint atliekami elektromagnetinių trukdžių ir suderinamumo bandymai EMI / EMC. Testai atliekami laikantis tarptautinių karinių ir komercinių bandymų standartų MIL-STD-461E / F, 2004/104 EB, 2009/64 / EB, ECE R10-04 ir MIL-STD-464. Autobusų gamykloje naudojama didžiulė technologinė patirtis ir žinios, gaminant patikimas ir patvarias karines transporto priemones. Visų miesto, tarpmiestinių ir turistinių autobusų laikančiosios konstrukcijos yra pagamintos iš galvanizuotojo (cinkuotojo) plieno, o pats kėbulas ‒ iš aliuminio ir stiklo pluošto. Šis gamybos būdas garantuoja autobusų patvarumą ir galimybę suteikti 10 metų garantiją kiauryminiam rūdijimui. Todėl kalbant apie kokybę ir patvarumą nėra jokių kompromisų, nes „Otokar“ gamina savo autobusus iš naujausių komponentų, kuriuos tiekia pasaulio automobilių pramonės lyderiai.

Gamybiniai gamyklos pajėgumai yra 5 000 autobusų per metus. Visi gaminami autobusai ‒ tiek Europos, tiek Turkijos rinkai ‒ atitinka EURO 6 reikalavimus. Kiekvienas Baltijos šalims siūlomas autobusas perėjo Europos homologaciją ir turi ES tipo atitikties sertifikatus. „Otokar“ yra patikimas partneris. Be autobusų, jis dar siūlo daug karinių transporto priemonių, visų tipų puspriekabių ir iki 8,5 t bendrosios masės lengvųjų sunkvežimių.

Automobilių pramonėje, be „Otokar“ transporto priemonių, holdingas „Koç“ gamina „Case“ traktorius, „Fiat“, „Ford“, „Ferrari“, „Alfa Romeo“ ir „Lancia“ lengvuosius automobilius. Taip užtikrinama, kad „Otokar“ yra labai stabilus ir patikimas verslo partneris.

Bendrovės „Otokar“ autobusų įgaliotasis partneris Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra UAB „BTS VILNIUS“, įkurta Vilniuje.