Moksliniai tyrimai ir plėtra

Bendrovė „Otokar“ yra pirmoji Turkijos automobilių gamintoja, naudojanti kompiuterinio projektavimo funkcijas automobilio išvaizdai kurti. Todėl mokslinių tyrimų ir plėtros centras (R&D) yra svarbiausioji „Otokar“ dalis nuo pat įkūrimo dienos.

Koncentruodamasi į klientų lūkesčius, bendrovė „Otokar“ nuolat investuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą. Metinė išlaidų nuo apyvartos dalis, kuri atitenka R&D, yra 4 %.

Savo gaminiams kurti „Otokar“ R&D naudoja CAD programas, prototipų kūrimo centrą su programine įranga, kompiuterinės analizės ir modeliavimo programinę įrangą bei bandymų programinę įrangą. „Otokar“ R&D centras yra pirmasis ir vienintelis Turkijoje, taip pat vienas iš kelių Europos centrų su klimato kamera ir dinamometru. Jis turi vieną pajėgiausių Turkijoje hidraulinį kelio simuliatorių ir didžiausią Turkijoje bei bene moderniausią pasaulyje elektromagnetinių bangų suderinamumo laboratoriją. Taip pat R&D centras turi vieną iš pačių moderniausių pasaulyje minų bandymų įrangą bei balistinio šaudymo bandymų laboratoriją.